رنگ سبز در طراحی لباس

رنگ سبز در طراحی لباس

رنگ سبز در طراحی لباس

رنگ‌ها در هر زمینه‌ای یکی مهم ترین ارکان بوده و هست، به خصوص در مد و طراحی لباس رنگ بسیار اهمیت دارد زیر باعث زیبا‌تر شدن لباس و معنا بخشیدن به آن می شود. رنگ‌ها به زندگی ما تازگی بخشیده و باعث تقویت روحیه در ما می‌شوند. در روانشناسی رنگ‌ها برای لباس‌ها هر رنگی معنای خاص خودش را دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا درمورد معنا رنگ سبز در لباس‌ها صحبت کنیم پس از صفحه خارج نشوید و تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

رنگ سبز در طراحی لباس چه معنایی دارد ؟

رنگ سبز رنگی سبز محسوب می شود که در لباس نمادی از قدرت، اراده بالا، صلح ، رشد و تعادل است. همچنین باعث کاهش اضطراب و استرس در فرد می‌شود. همچنین استفاده از زیورآلاتی که در آن از رنگ سبز بکار برده شده است، جلوه زیادی به شما می دهد.
برای ترکیب رنگ با سبز اگر سبز پر رنگ یا همان تیره به تن دارید می توانید از رنگ متضاد مانند قرمز برای ترکیب رنگ از آن استفاده کنید و اما اگر رنگ سبز روشن پوشیده اید رنگ بنفش بهترین ترکیب برای این رنگ است.

تاثیر استفاده بیش از حد از رنگ سبز در لباس ها

در صورتی که از رنگ سبز در لباس‌های خود بیش از حد استفاده کنید ممکن است دچار تنبلی و افسردگی بشوید. همانطور که گفته شد این رنگ متضاد رنگ قرمز محسوب می‌شود، پس از آنجایی که رنگ قرمز نشان دهنده اشتیاق، انرژی ، جنسیت و خطر است، رنگ سبز هم نشان دهنده‌ی آرامش و هماهنگی می‌باشد.
نماد رنگ سبز
رنگ سبز معمولا رنگ چمن است که پوشیدن آن نشان دهنده ظاهری سالم و طبیعی می باشد که موجب افزایش احساس امنیتتان می‌شود. رنگ سبز همانطور که گفته شد به رنگ چمن و رنگ طبیعت است که مارا یاد جنگل می اندازد و به همین دلیل ناخودآگاه احساس اعتماد بنفس را افزایش می دهد.

رنگ سبز پررنگ چه خصوصیاتی دارد ؟

این رنگ آنقدر بین مردم و جوانان طرفدار زیادی نداشته و معمولا رنگ سبز روشن بیشتر محبوب است و جوانان بیشتر از آن استفاده می کنند زیرا جوانگرایی و بازیگوشی را به همراد دارد.

رنگ سبز کمرنگ چه خصوصیاتی دارد ؟

این رنگ در گیاهان در حال روشن یا نهال و کوچک بیشتر به چشم می خورد که از این رو نمادی از بی تجربگی، ناپختگی و همچنین جوانی می باشد.

رنگ سبز تیره چه خصوصیاتی دارد؟

سبز تیره طیف های مختلفی دارد که از جمله ازآن ها می توان به سبز جنگلی، یشمی و زمردی اشاره کرد. در این طیف رنگ ها سبز جنگلی نشانه قدرت و غلبه بر دشمنان و چالش ها می باشد و علاوه بر این معناهای دیگری مانند حس همدلی و مراقبت از احساس اطرافیان نیز دارد. البته این رنگ معناهای منفی هم دارد که دو مورد از آن‌ها می تواند فریب و خیانت باشد.
سبز یشمی یک تنوع جالب و زیبا از رنگ سبز تیره است که تن افراد زیادی دیده نمی‌شود. سبز یشمی به معنای اعتماد، سخاوت و مرموز بودن است. رنگ زمردی چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ احساسی به معنای رفاه و ثروت است.

سبز‌های رنگی و غیر اشباع چه معانی دارند؟

رنگ‌ها یک قانون دارند و آن هم این است که هر چقدر طیف رنگی‌شان به سمت تیره برود احساس قدرت بیشتری را منتقل می‌کنند. این نوع رنگ‌ها یک نوع از رنگ‌های مستقلی هستند که اعتماد به نفس داشته و موجب القای فعالیت اجتماعی می شوند. سبز‌های اشباع نشده خصوصیات جوانی و بازیگوشی را به همراه دارند. پوشیدن لباس سبز حامل پیام دوست داشتنی بودن برای فرد مقابل می‌باشد که همین موضوع یعنی اینکه این رنگ یک هاله ای از حس های مثبت و بلوغ عاطفی را ایجاد می کند.
نکته: هنگام مصاحبات کاری به هیچ وجه از رنگ سبز استفاده نکنید زیرا شما را یک انسان راضی از وضعیت موجودتان نشان می دهد.

برای مطالعه مطالب بیشتر، به سایت پلاک 79 سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگر

فهرست مطالب