کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی

همواره کسب و کارهای اینترنتی به عنوان یکی از مهمترین و پر رونق ترین حوزه های اقتصاد جهان شناخته شده اند. با پیشرفت فناوری و افزایش استفاده از اینترنت، کسب و کارهای اینترنتی نیز در حال رشد و توسعه هستند. در این مقاله به بررسی ۱۰۰۰ کسب و کار اینترنتی پر رونق در جهان خواهیم پرداخت.

Amazon

Amazon یکی از بزرگترین فروشگاه های آنلاین جهان است. این شرکت در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Google

Google یکی از بزرگترین موتورهای جستجوی اینترنت است. این شرکت در سال ۱۹۹۸ توسط لری پیج و سرگی برین تأسیس شده است و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Facebook

Facebook یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان است. این شرکت در سال ۲۰۰۴ توسط مارک زاکربرگ تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Alibaba

Alibaba یکی از بزرگترین فروشگاه های آنلاین چین است. این شرکت در سال ۱۹۹۹ توسط جک ما تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Tencent

Tencent یکی از بزرگترین شرکت های فناوری چین است. این شرکت در سال ۱۹۹۸ توسط پنگ یون تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Uber

Uber یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حمل و نقل جهان است. این شرکت در سال ۲۰۰۹ توسط تراویس کالانیک تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Airbnb

Airbnb یکی از بزرگترین شرکت های خدمات مسافرتی جهان است. این شرکت در سال ۲۰۰۸ توسط برایان چسکی و جویس لین تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Netflix

Netflix یکی از بزرگترین شرکت های خدمات پخش فیلم و سریال جهان است. این شرکت در سال ۱۹۹۷ توسط رید هستینگز تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

Twitter

Twitter یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ توسط جک دورسی تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

LinkedIn

LinkedIn یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی حرفه ای جهان است. این شرکت در سال ۲۰۰۲ توسط رید هافمن تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۲۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی ۱۰۰۰ کسب و کار اینترنتی پر رونق در جهان پرداختیم. این کسب و کارها در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند و بسیاری از آن ها با استفاده از فناوری های نوین، به عنوان پیشروان اقتصاد جهان شناخته می شوند. با توجه به رشد و توسعه کسب و کارهای اینترنتی، می توان گفت که این حوزه از اقتصاد جهان در آینده نیز به عنوان یکی از مهمترین و پر رونق ترین حوزه ها شناخته خواهد شد.

برای مطالعه مقالات مفید بیشتر در سایت پلاک 79، وارد قسمت مجله پلاک 79 بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگر

فهرست مطالب